Choď na obsah Choď na menu
 


Ferko Kajánek - číslo 11

4. 4. 2013

Ferko Neymar Kajánek - číslo 11

ferko.-foto.jpg

Ferko je prvým čistokrvným skaličanom v tejto rubrike. V Skalici robil svoje prvé životné kroky. Svoje prvé futbalové kroky urobil v máji 2011, kedy na popud kamaráta sa ukázal na tréningu futbalovej školičky Viktória.

 

Po letnej pauze bol preradený do najmladšej futbalovej prípravky MFK, kde sa zišiel so svojimi terajšími spoluhráčmi.

Než ochutnal ako chutná futbalová hra, tak mal skúsenosti s hokejom,ale momentálne sa venuje už len futbalu.

Čo sa týka futbalovej stránky, tak Ferkovou dominantou je útočná hra, hráva na poste krídelného útočníka. To ho baví viac, ako hra v obrane. Jeho najväčšou prednosťou je čuch na góly, má výborný výber miesta pri gólových situáciách. Pri tejto činnosti by mu nezaškodilo byť viac drzejší a agresivnejší. Góly dokáže dávať z každej pozície, či už je z diaľky, alebo najčastejšie je to z bezprostrednej blízkosti brány, kde dostáva vynikajúce lopty na zakončenie od výborných spoluhráčov. V tejto činnosti je v klubovom hodnotení na druhom mieste.

Veľmi dobrý je aj po technickej stránke, vie urobiť na súpera prekvapujúcu kľučku, dokáže utiecť v šprintérskom súboji. Jeho najväčšou láskou na futbale je lopta, s ňou sa dokáže parádne pohrať, dokáže s ňou urobiť pekné kúsky.

 

Čo sa týka mimofutbalovej stránky, tak Ferko je pekný šibal. Čo dokazuje takými prezývkami ako spiderman, horolezec alebo jumper. Prečo? Dokáže sa pozrieť do kuchynského okna na činžiaku aj z vonkajšej strany. . Dokázal vyliezť po lešení až hore a pozdraviť mamku. .

Šibal je to. Ináč je to typický baran, neznáša krivdu, nespravodlivosť, prehru. Má rád pohyb a hry kde môže víťaziť. Veľmi rád hrá počítačové hry alebo s ahrá s rôznymi paličkami, slamkami ,čo nájde vonku aj doma. Pochutná na špeciálnych jedlách, ako je Lasagne, špagety a tiež pizza.

Ferko má zaujímavý humor, ktorý, ako tvrdí mama, tak je po otcovi..

Veľmi rád kope okrem lopty, aj do vecí, ktoré sa práve vyskytujú v jeho blízkosti a po ruke nie je práve lopta. Okrem futbalu ho zaujíma aj hokej, basketbal, plávanie, tenis a lyžovanie.

V našom tíme má ešte jednu zaujímavú funkciu, je mjiteľom nášho plyšového maskota , psíka Rexa, ktorý má okolo krku už kopec medailí, ktoré Ferko povyhrával.

Možno sa svojimi trofejami priblíži k brazílskemu mladému talentu Neymarovi, ktorý je jeho futbalovým vzorom. Však aj účes má jemu podobný.

 

Tak teda, nech sa nášmu Ferkovi aj naďalej darí.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

SUPEEEEEEEEEEEEEER

Lucia Mišová, 5. 6. 2014 20:16

ide Ti to!!!

Ferko Kajánek - číslo 11

Tatiana, 5. 4. 2013 19:11

Díky, pekné :)