Choď na obsah Choď na menu
 


Samaria Cup 2.miesto

11. 5. 2015

Samaria cup 2015

 

9. mája sa chlapci v zložení Lukáš Kumpan, Jakub Hazlinger, Denis Urbánek, Róbert Koštuřík, Lukáš Zafčík, Samuel Kos, Tomáš Gutschnitz, František Kajánek, Matúš Zimka a Marek Krakovský zúčastnili turnaja Samaria cup v Šamoríne.

Hralo sa systémom 6+1, 20 minút súčasne na 2 ihriskách. Celý turnaj prebehol v rýchlom tempe, počasie futbalistom prialo a nakoniec si naši chlapci zo Šamorína odniesli krásny pohár za 2. miesto.

 

ŠTK Šamorín - MFK Skalica 2:2 (Zafi, Matúš)

 

Prvý zápas turnaja chlapci začali aktívne, hralo sa prevažne na polovici súpera. Studená sprcha prišla v podobe kuriózneho gólu, ktorý dal súperov brankár, keď kopol od brány do 3/4 ihriska a lopta sa odrazila tak nešťastne, že trafila priestor medzi ruky nášho brankára a brvno. Naši chlapci sa snažili vyrovnať skóre, do šance sa dostal Matúš, z čoho bol nevyužitý rohový kop, Robo nastrelil brvno a Denis strelil vedľa brány. Súper hru otočil a po našej chybe zvýšil na 2:0. Takýto stav neveštil nič dobré, ale chlapci to nevzdali a po troch šanciach, kedy mohli skórovať najprv Luky, potom Zafi a Ferko, nakoniec v 17. minúte zápasu po strele Lukyho zavesil Zafi. Na konečných 2:2 po chybe brankára vyrovnal Matúš. Pár sekúnd pred koncom zápasu ešte mal veľkú šancu Samko, no strela mierila nad bránu.

 

ŠK Senec - MFK Skalica 2:3 (Denis, Luky, Robo)

 

Do druhého zápasu chlapci nastúpili rozohratí len pár minút po prvom zápase. Hneď v 2. minúte po peknej prihrávke Lukyho, Robo vystrelil na bránu a Denis hlavou usmernil loptu do brány. Netrvalo dlho, Ferko poslal loptu na Lukyho, ktorý zvýšil na 0:2. Do veľkej šance sa dostal Zafi po prihrávke od Ferka, no lopta išla vedľa brány. Súper využil zaváhanie našich chlapcov a znížil na 1:2. Nasledovalo niekoľko šancí, kedy Lukyho strelu vyrazil brankár telom, Matúš strelil vedľa brány a nevyužili sme rohový kop, súper po chybe nášho brankára vyrovnal na 2:2. Na konečných 2:3 zvýšil krásne umiestnenou strelou Robo z priameho kopu po faule na nášho hráča.

 

MFK Skalica - Blatné 8:0 (Luky 2, Denis 2, Samko 2, Tom, Ferko)

 

V tomto zápase sa naši chlapci stretli s najslabším tímom turnaja. Skóre otvoril Luky po peknej prihrávke od Toma. O chvíľu presne ako "cez kopirák" opäť skóroval Luky po Tomovej prihrávke. Na 3:0 zvýšil Tom po Zafiho prihrávke, na 4:0 Denis po prihrávke od Matúša. Do veľkej šance sa dostal Ferko, ktorý s loptou prešiel sám celé ihrisko, no nakoniec vystrelil nad bránu. O chvíľu mohol zvýšiť skóre zápasu Marek, ktorý však razantnú strelu nasmeroval do brvna. Na 5:0 upravil Denis po prihrávke od Lukyho, na 6:0 na dvakrát Samko, ktorému prihrával Robo, na 7:0 Ferko po Samkovej prihrávke a na konečných 8:0 Samko, prihrával Denis.

V tomto zápase veľmi pekne zahral Marek, ktorý hral aktívne, úspešne sa zapájal do súbojov. Chlapci sa pekne rozostrieľali, súpera takmer nepustili cez polovicu ihriska.

 

MFK Skalica - FC Petržalka 2:1 ( Denis, Ferko)

 

V tomto zápase sa stretli dve vyrovnané mužstvá. Naši chlapci začali aktívne, 1. gól prišiel po krásne vypracovanej Tomovej akcii, Ferko nahral Denimu a ten nezaváhal. Na 2:0 zvýšil Ferko, keď dostal prihrávku od Lukyho. Chlapci ďalej tlačili, 2x nepremenili rohový kop, Matúš strieľal vedľa brány. To využil súper a pritvrdil. Prvú veľkú šancu na zníženie zlikvidoval krásnym zásahom Čiky, no nakoniec tlak súpera bol úspešný a znížil na 2:1. Do konca zápasu bolo niekoľko šancí na obidvoch stranách, no stav zápasu sa už nezmenil.

 

MFK Skalica - MŠK Žilina 1:4 (Ferko)

 

Hneď v úvode zápasu sa dostal do veľkej šance Denis, ktorý však smeroval svoju strelu vedľa brány. Súper toho využil a zahájil veľký tlak v našom obrannom území. Už v 3. minúte sme prehrávali 0:2. Netrvalo dlho a súper zvýšil na 0:3. Po nevyužitých príležitostiach, kedy razantnú strelu Zafiho brankár vyrazil a následný rohový kop Skalica nevyužila, súper opäť zvýšil na 0:4. V poslednej tretine zápasu sa naši chlapci spamätali, viac tlačili na súpera a vytvárali si gólové šance. Samko strieľal nad bránu, Ferko vedľa brány. Na konečných 1:4 upravil po presnej prihrávke od Deniho Ferko. Tlak našich chlapcov trval až do konca zápasu, no skóre zostalo nezmenené.

 

FŠ R. Hanka - MFK Skalica 1:5 (Luky2, Ferko, Matúš, Robo)

 

V 3. minúte zápasu využil chybu súpera Ferko a dal úvodný gól zápasu. Dlho sme sa však z vedenia netešili, súper z rohového kopu vyrovnal na 1:1. Nasledovalo niekoľko minút, kedy boli sily na ihrisku vyrovnané. Denis veľkú šancu nevyužil a bránu prestrelil, potom Čiky dve šance súpera pekne zlikvidoval. Snahe súpera zvýšiť na 2:1 krásnym zásahom zabránil Tom. Až v druhej polovici zápasu sa našim chlapcom začalo dariť aj gólovo, na 1:2 zvýšil Matúš, keď zobral loptu súperovi. Na 1:3 Luky po peknom výkope nášho brankára od brány, na 1:4 Robo, ktorému prihral Luky. Zápas skončil stavom 1:5 gólom Lukyho, keď vybojoval loptu od súpera.

 

 

Tatiana K.smiley

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.