Choď na obsah Choď na menu
 


PFK Cup 2015 - 11.miesto

28. 6. 2015

 

V Dňoch 26-27.6. sme sa zúčastnili výborne organizovaného turnaja v Piešťanoch.

Bol to veľký medzinárodný turnaj za účasti mužstiev zo 7. krajín.

Turnaj bol rozdelený do dvoch skupín po 12 mužstiev čo znamenalo veľkú porciu zápasov. V prvý deň sme odohrali sedem zápasov a v druhý hrací deň osem. V súčte 15. zápasov to predstavovalo 300 minút. Aj preto s nami išli aj dvaja mladší chlapci z ročníka 2005 a to Samko Križan a Timko Tolla. V bránke namiesto našej zranenej jednotke dostal v prvých 2.zápasoch šancu Miško, aby ho v treťom vystriedal Rišo ktorý je však ročník 2006, čo bol zrejme pre neho krst ohňom. On sa ho však chytil bravúrne a v niektorých šanciach súperov, pekne podržal mužstvo.

 

Prvý deň:

 

1.zápas

FK Levice 0:5

 

Zápas sme začali svižne, mali sme viac z hry až do chvíle keď prišla nešťastná 9´ a dostali sme rýchlo 2 góly. Následne pri tom čo si Miško v bráne nevšimol, že Tom ide striedať mu hodil loptu ktorú však zobral súper a dal na 0:3 a bolo asi po zápase. Potom sme ešte dostali ďalšie 2 góly a turnaj sme začali vysokou prehrou 0:5

 

2.zápas

FC Nitra 2:3 Tomáš,Samko

 

V tomto zápase asi od úvodu hrala ešte psychika po zbabranom prvom zápase, lebo už v 1´sme dostali gól. Ďalší v 6 min. V 11´ Tomáš nakopol loptu na bránu a Samko ju dorazil 1:2, a po Ferkovej prihrávke Tomášovi ktorý strelou vyrovnal na 2:2 sme siahali po bode. 30 sec. pred koncom zahrávala Nitra roh z ktorého nám dali gól v posl. sekunde a tak sme prehrali, ale po zlepšenom výkone 2:3.

 

3.zápas

MFK Ružomberok 1:2 Denis

 

Rýchlo sme prehrávali 0:2. Ferko si v 2´ nechal za sebou hráča a bolo 0:1, no a o minútu bolo 0:2. Od tejto 3´ sme sa znova prebrali a začali hrať svoju hru, ale sa nám dlho nedarilo dať gól, až v posledných sekundách utiekol Denis a znížil na 1:2. po čom ukončil rozhodca zápas.

 

4.zápas

Debrecín 0:6

 

Z neskorším víťazom sme jasne ťahali za kratší koniec. Po predchádzajúcich zlepšených výkonoch sme čakali viac, ale súper bol tak lepší že nás hádam nepustil za polovicu ihriska. Čiže zaslúžená prehra.

 

5.zápas

Krakow 3:0 kont.

Poliaci vôbec na prvý hrací deň neprišli a tak im bolo všetko kontumované.

 

6.zápas

FŠRH Moravany nad Váhom 2:2 Denis, Luky

 

Do 4´ sme boli lepší, šance mali Ferko s Denisom ,ale znova sme ako prvý dostali gól. V 11´ strieľa po Darovom priťuknutí vedľa Tomáš, v 12´ vysunul Tomáš Denisa, tomu ale lopta tesne pred strelou skočila na nerovnom teréne a išla vedľa. Našu snahu potom korunovali Ferko ktorý potiahol loptu a Denis ju upratal do brány 1:1, a o minútu nato Timko Tolla hlavou trafil brvno a Luky ju hlavou dorazil do brány. Konečne sme vyhrávali. Potom sme urobili faul pred bránou, chýbalo 30sec. do konca, súper rýchlo rozohral načo sme neskoro zareagovali a súper vyrovnal na konečných 2:2. V poslednej sekunde strieľal sám pred bránou Denis, ale vysoko prestrelil škoda.

 

7.zápas

FK Galaktik Košice 1:0 Denis

 

Zápas aj podĺa výsledku vyrovnaný, možno sme mali my viac z hry. S novou podporou v hľadisku ( Zituš a Ferko) sme zápas konečne dotiahli do víťazstva. O výsledku rozhodla 7´ keď Luky vysunul Denisa a ten zavesil.1:0 . Potom sme mali ešte ďalšie šance Deni s Ferkom išli 2 na 1. potom strieľali ešte Luky aj Tom vedľa. V 18´ Denis s Lukym nedotiahli akciu do konca a tak sme prvý deň ukončili výhrou.

 

2.Deň

 

8.zápas

Sparta Praha dievčatá 1:1 Ferko

 

Či už mali chlapci rešpekt pred dievčatami, nech si každý kto tam bol spraví svoj obraz. Dievčatá išli tvrdo do tela, čo niektorým naším baletkám robilo problém. V 7´ Rišo v bráne vyrazil strelu len pred seba ( z rána mokrý terén) a pre útočníčku Sparty nebol problém keď bola sama pred bránou dokopnúť na 0:1. Ešteže nás vykúpila v 18´ Miškova časovaná prihrávka medzi 2 diavčatami na nabiehajúceho Ferka, ktorý už vedel čo urobiť nato aby vyrovnal 1:1.

 

9.zápas

Austria 3:1 Luky3 (alebo 2, a Tom1)

 

Tu sa zobudil aj náš strelec. V 2´ potiahol Timko na Lukyho 1:0. V 4´ sme ale neodkopli od brány a súper zrovnal 1:1. V 7´ preniesol hru Tomi na Roba, jeho strelu vyrazil súper na aut. V 14´ strieľal aktívny Tomi na bránu, Luky ju chcel podvihnúť hlavou dozadu ale ju netrafil a údajne sa mu odrazila od zadku. 2:1. A v 15´ prešiel po Tomášovom priťuknutí z obrany stredom Luky až do brány 3:1

 

10.zápas 

Lokomotíva Trnava 2:0 Luky, Samko

 

Zápas v našej réžii. Súpera sme k veľa príležitostiam nepustili. O Naše góly sa postarali Luky, čo som nevidel ako ho dal, a Samko ktorý utiekol po krídli a pod brvno z toho krídla zavesil.

 

11.zápas

Slovan BA 1:8 Ferko

 

Po tom čo sme mali postup zo skupiny zabezpečený sme asi pristúpil laxne k zápasu. Góly pribúdali ako na bežiacom páse. V 1,2,2,5 min. bolo 0:4 v 8,9,11,16 min. 0:8. Brankár Slovana si počas zápasu robil rozcvičujúcu si abecedu. Až v poslednej sekunde mu pokazil radosť Ferko ktorý upravil na 1:8.

 

Osemfinále

AS RÍM 0:6

 

S veĺkým favoritom na víťazstvo v turnaji (v zákl.skupine mali skóre 77:2) sme hrali dlho nerozhodne. Mali sme aj dva rýchle protiútoky ktoré sme ale nedotiahli dokonca. Rodičia videli prečo.  Potom sme opäť rýchlo zlyhali. Góly sme dostali v 8,9,10,13,14,15. minúte.

Po tomto zápase nám odišiel Matúš ktorý už predtým nehral pre svalové zranenie a takisto náš mladý gólman, ktorý toho už mal dosť

 

Skupina o 9-16.miesto

 

NK Zadar 4:3 na pk. Denis 2, Luky

 

Nastúpili sme v bráne so Samkom.Zápas plný zvratov, najskôr sme Denisom vyhrávali, potom prehrávali 1:2 aj 2:3 aby Luky v posl. sekundách po Ferkovej tyčke loptu dokopol do brány na 3:3. Potom sa kopali penalty. Do brány išiel Luky. Naše penalty premenili Samko a Ferko, súper prvú prekopol a druhú Luky bravúrne vyrazil. A tak sme postúpili do skupiny o 9-13.miesto.

 

Skupina o 9-13.miesto

Galaktik Košice 0:1

 

Tu sa rozhodovalo či budeme hrať o 9. alebo 11.miesto .V zápase sme mali viac z hry aj keď bola vidieť únava. Aktívny bol hlavne Tomi ktorý už 3 zápas neschádzal z ihriska. V 7´ strieľa vedľa, po ňom Robova strela zrazená na roh. V 16´ Tomášova strela vyrazená na roh a Denis nad. Potom nám z ojedinelej akcie utiekol v 18´súper po pravej strane a rozhodol 0:1. V bránke sme mali tentoraz Lukyho.

 

O 11.miesto

Duslo Šala 2:1 Luky,Ferko

 

V 2´min. po spolupráci s Ferkom zavesil Luky. V 3´ 1:1 a v 4´ Po Lukyho brvne dal Ferko na 2:1. v 6´ sa naši útočníci toľko ponúkali kto vystrelí až sme skoro premrhali šance (Samko) , až vystrelil Tomáš, a jeho zastavenú strelu nedorazil Ferko. V 9´dal Luky brvno a v 14´ náš veľký závar kde sme mohli dať aj 5-6 gólov, sme ale nevyužili a tak sme uhrali výhru 2:1. v bránke bol Denis.

 

V tomto turnaji sme napokon po slabšom začiatku skončili na slušnom 11.mieste z 24 veľmi kvalitných mužstiev. Ak by sme nestratili bod v zápase s Nitrou a dva s Moravanmi a dievčatami so Sparty boli by sme v skupine na 5-6 mieste a vyhli by sme sa silnému AS Rím vo vyraďovacej fáze a mohli skončiť kľudne do 8.miesta. Nevadí chlapci si aspoň zahrali proti slávnemu klubu.

 

Za najlepšieho hráča nášho mužstva na turnaji bol asi právom vyhlásený Tomáš Gutschnitz ktorému cenu odovzdával Slovenský reprezentant Filip Hološko.

Srdečne Gratulujeme yes

 

Teraz nás čakajú 2.týždne volna a potom začíname 13.7. prípravu na Ďalší turnaj v Hradci a novú sezónu 2015/2016 už ako mladší žiaci.

 

Prajem príjemné dovolenky, a užívajte malé voľno.

LG

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.