Choď na obsah Choď na menu
 


Korňa - hodnotenie

2. 12. 2014

Korňa - hodnotenie turnaja

 

V sobotu 29.11.2014 sme sa zúčastnili nášho v poradí už tretieho turnaja v Korni. Naše umiestnenia majú klesajúcu úroveň. Prvý krát sme tu obsadili 3.miesto, minulý rok však bola konkurencia väčšia a my sme sa nestratili a boli sme 5. Tento rok sme mali najsilnejšiu skupinu zo všetkých troch, napriek tomu sme bojovali o druhé postupové miesto zo skupiny, pretože hlavný favorit skupiny bol jasný - Baník Ostrava. Poďme ale postupne k jednotlivým zápasom.

 

Zákl. skupina:

 

MFK Skalica - Kys.Nové Mesto 4:1 Denis, Ferko, Luky, Marek N.

 

Zápas od úvodu v našej réžii, keď v 3.min. nastrelil Luky tyčku a po ňom už rozjasal náš fanklub Denis, ktorý po autovom vhadzovaní Miška pekne z otočky trafil 1:0. Už o 2.min. sme vyhrávali 2:0, keď z obrany prešiel celým ihriskom Ferko, pretože súper mu otvoril celý stred poľa až po gólmana. Potom sme, ale zahodili zopár sľubných šancí (Zafi,Robo,Daro), aby sme po našej ruke pred pok.územím dostali z priameho kopu na 2:1. Lenže s tým sa neuspokojil Luky a po Robertovej prihrávke svojou ľavačkou zvýšil na 3:1. Potom sa dostal na trávnik aj Marek N. ktorý po pár sekundách svojho pobytu na ihrisku doklepol do brány Denisovu strelu. 4:1

 

MFK Skalica - FAMT Prešov 1:0 Denis

 

S týmto súperom sme sa tu stretli už min. rok vo finálovej skupine kde sme uhrali remízu 2:2, pričom sme zakaždým viedli. Aj tentoraz to bol vyrovnaný zápas s lepším koncom však pre nás. Šance sa striedali na každej strane. My sme v úvode mali možno viac z hry, keď už v 1.min. sme mali šancu na gól a následne roh. V 3.min. si s prízemnou strelou bravúrne poradil náš gólman Čiky. V 5.min. vystihol rozohrávku Tomáš a skúsil hneď vystreliť, bolo to však len do gólmana. V 9.min. sa zastreloval Robo, až prišla 9.min. a vyšachovanie súperovej obrany keď Daro prihral už pred prázdnu bránu Denisovi a ten prakticky rozhodol zápas. V 12.min. si ešte vysokú loptu šikovne posunul hlavičkou Luky za seba čím oklamal súpera a utekal sám na bránu lenže vystrelil len do brvna. V 18.min. ešte nastrelil tyčku Robo a z odrazenej lopty strieľal znova len do gólmana Tomáš.

 

MFK Skalica - Baník Ostrava 0:2

 

Baník veľký favorit celého turnaja. Držali sme s ním krok až do 7.min. Dovtedy sme mali aj sľubnú šancu po strele Tomáša, ktorá sa však neujala do brány. Preto prišiel snáď aj trest. V 7.min. si útočník Baníka položil postupne Ferka, Tomáša,a aj Čikyho a bolo 0:1. Potom sme sa snažili znova asi 2.min. lenže v 11.min. Baník odskočil na rozdiel dvoch gólov, kedy z pravej strany krížnou strelou prekonal Čikyho, aj keď ten si na loptu siahol. Potom nás už súper k ničomu nepustil a zaslúžene vyhral. 

 

MFK Skalica - FA Bratislava 0:1

 

Vôbec sme sa dopredu nepozerali ako musíme hrať, aby sme postúpili do finálovej skupiny. Zápas veľmi dobrej úrovne čo ocenili aj Bratislavčania. Bol vyrovnaný na oboch stranách, vyzeralo to že kto dá gól vyhrá. V 4.min. nás zachránila tyč, v 5.min. skúšal pozornosť gólmana Tomáš, v tej istej min. strieľal súper nad, a v 7.min. ho vychytal Čiky. Od 7.min až do 14.min. sme trocha viac hrali my na strane súpera. V 15.min. sa súper vymanil dopredu a ohrozil nás aj rohom. Potom ale v 16.min. prišiel smolný gól, ktorý ani netreba rozoberať.  

Po zápase sme zistili že ani remíza by nám nestačila pretože z 2.miesta by tak či tak postúpili hráči FA na skóre, ktoré mali lepšie ako my. A tak sme hrali v skupine o 7-10.miesto.

 

Skupina o 7-10.miesto:

 

MFK Skalica - VION Zlaté Moravce 2:1 Luky, Ferko

 

Náš veľmi dobre známy súper z ligy. Potešiteľné bolo tentokrát že už v 1.min. sme vyhrávali gólom Lukyho, a to ešte v 2.min. nastrelil tyč. V 6.min. strieľal Robert a tomu sa strelba veľmi nedarila v sobotu. V 9.min. sme z ojedinelého protiútoku dostali gól na 1:1. Potom sa hral vyrovnaný futbal prevažne v strede poľa. Až v 15.min. utiekol cez celé ihrisko Luky a sám pred gólmanom trafil len tyč. Potom nás ale poslúchlo šťastie a presne v čase 16:50 čiže 10 sekúnd pred koncom zápasu rozhodol duel Ferko a tak sme Vionu vrátili prehru z jesennej časti ligy.

 

MFK Skalica - ČSFA Malacky 2:1 Luky, Samko

 

Už pred zápasom dohadoval s trénermi súpera výsledok náš asistent wink. A bolo to poznať lebo už v 2.min. prešiel obranou súpera jeho syn Luky a my sme teda viedli 1:0wink. Ale potom nám pohrozil aj súper ktorý mal dve sľubné šance, ale naša obrana ich uhasila. Až v 8.min. sme nestačili uhasiť a súper vyrovnal. V 12.min. Denisa obišiel hráč a on ho zozadu fauloval, našťastie Čiky priamy kop bravúrne chytil. Keď sme si už mysleli že zápas skončí remízou tak navlas rovnaký scenár ako s Vionom v čase 16:50 čiže znova 10 sekúnd pred koncom sme rozhodli o našom víťazstve 2:1 a šťastným strelcom bol tentokrát Samko.

 

MFK Skalica - MFK Ružomberok 1:2 Zafi

 

Zápas ako blázon. Už v prvých 15.sekundách mal na 2x gól na kopačke Denis. V čase 00:55s. strieľal Ferko nad bránu. Potom sme dostali facku efektivity a za 28 sekúnd sme prehrávali 0:2. V čase 2:30 sme dostali gól z protiútoku a aj následne v čase 2:58. V 4.min. sme mali loptu na kopačkách a prihrávali si "a lá BARCA" až sa k nej dostal voľný Samko lenže jeho strela išla mimo brány. V 8.min. sa ocitol sám pred brankárom Zafi ale jeho strelu gólman vyrazil na roh, na ktorý si zbehol Tomi ale tiež strieľal vedľa. No v 9.min. sa dočkal Zafi a takým halfvolejom znížil a vykresal iskierku nádeje. Lenže potom sme márne búšili do súpera a ten už umne ubránil výsledok.

 

A tak sme skončili na ôsmom mieste o skóre za siedmym. Chalani celý turnaj predvádzali výbornú hru, mať trocha viac štastia mohli sme hrať finálovú skupinu. Na turnaji sme 4x nastrelili tyčku z toho 3x Luky a k tomu pridal aj jedno brvno pri sólovom úniku. Mali sme zhodné skóre 5:4 aj v zákl.skupine aj v skupine o umiestnenie. Spolu teda 10:8, čo je dobré aj z pohľadu obrany, keď sme v 7.zápasoch dostali len 8 gólov, možno treba len zlepšiť zakončenie a mať pri ňom viac chladnú hlavu. V bránke nás tiež výborne držal Čiky.

 

Určite chceli chalani dokázať aj viac, hrali určite aj za jednu našu nemenovanú maminku Táňu, ktorá tam s nami oslavovali aj jedno životné jubileum. Aj jej syn Ferko jej dal pekný darček v podobe dvoch pekných gólov pričom ten cez celé ihrisko bol pekný. Chalani chceli pre Táňu aj pohár, ktorý sa však nepodarilo získať pričom možno chýbalo troška viac štastia a mohli sme byť tam kde FA teda aspoň tretí. Možno nabudúce.

 

Ešte raz teda pre našu oslávenkyňu prajeme v mene celého kolektívu MFK SKALICA U11 všetko najlepšie k tvojmu jubileu a aby si mala ešte veľa krásnych športových zážitkov nielen s nami ale aj so svojím synom.

VŠETKO NAJLEPŠIEEEEEEEEEEEE !!!!

 

LGwink

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.