Choď na obsah Choď na menu
 


Skalickí králi vs. Bílí andely 1:2

4. 11. 2012

MFK Skalica - FC Spartak Trnava   1:2 (1:0)  Horváth - Šarmír 2

 

zostavy:

Skalica: Hazlinger - Urbánek, Koštuřik, Zafčík, Horváth, Kos, Gutschnitz, Kumpan, Kajánek, Mikuš, Krakovský

Trnava: Drozda,Gajdoš - Hurek, Ilavský, Kotteš, Krchnák, Kukučka, Kusý, Lukáč, Moravčík,Morvay, Pavlech, šarmír, Ščasný, Trebatický

 

Vo vynikajúcom ideálnom počasí pre futbal sme nastúpili v krajskom derby proti veľkému rivalovi z Trnavy.

Prítomní diváci už pri rozcvičke pre hráčov vytvorili vynikajúcu atmosféru, ktorá pokračovala aj počas zápasu. Priebeh a dej zápasu veľakrát roztieskal dlane divákov a fanúšikov oboch mužstiev. Bolo sa na čo pozerať. Zápas mal vysokú športovú úroveň, bodaj by nie, veď sa stretli dve špičkové tímy, ktoré sú na špici ligovej tabuľky.

Divákov a ani trénerov zápas rozhodne nesklamal, hráči predviedli svoje najlepšie výkony a my ,aj keď sme prehrali, sme rozhodne s výkonom našich chlapcom boli spokojní, veď sme videli veľké nasadenie. Naši chlapci dali do toho rozhodne všetko a aj napriek prehre si zaslúžia pochvalu.  Veď na celej čiare vyhral futbal a jeho krása.

Ale poďme k deju na umelom trávniku.

Hneď od začiatku sa šlapalo na plné obrátky, z našej strany odohral dobrý začiatok luky Kumpan, ktorý dvakrát naservíroval loptu do brejku pre Ferka Kajánka, ale brankár hostí ho 2x vychytal výborným výbehom. Šance sa strely sa striedali na oboch stranách.

Pre nás bola gólová tá v 18.minúte, kedy Luky Kumpan potiahol útok ,pekne prihral Miškovi Horváthovi a Miško pravačkou poslal loptu do siete tentoraz bezmocného brankára hostí.

Do druhého polčasu sme vleteli ako uragán, v prvej minúte Miško ukázal nádhernú samostatnú akciu pri čiare, prihral Lukymu, ale toho brankár hostí vychytal. O minútku nato, znova rýchlik z ľavej strany menom Miško upaľoval na bránu, vyslal jedovku, ale tú zastavila len žrď brány hostí. Nádherné momenty z našej strany.

O chviľku, hrala sa 30.minúta zápasu sa dostali do hry aj hostia, keď využili svoju šancu na gól, bolo 1:1.

Po tomto momente hostia pridali na dôraze, ešte viac šliapli na pedál , z čoho vyústili pekné momenty z ich strany.

My sme v tom čase zopár razy vystrelili na bránu, ale to boli strely z väčšej vzdialenosti, čo brankára hostí neohrozili.

Pomaly sa blížil koniec zápasu a my sme už boli na konci so silami. Na to sme doplatili 5 minút pred koncom zápasu, kedy sme urobili chybičku v obrane na ktorú sme tentoraz doplatili gólom. Škoda. Do konca zápasu nezostávalo veľa času a my sme sa snažili vrhnúť všetky svoje zvyšné sily do útoku, ale už to nešlo, škoda. Ale aj tak, chlapci si zaslúžia absolutórium za predvedený výkon.

Hostia nás tentoraz ubehali, využili svoju väčšiu kvalitu hráčov a svoj širší káder.

 

                                  1.polčas              2.polčas

strely na bránu-           3:3                     4:5

strely vedľa-                2:4                     1:2

rohy-                           0:0                     1:4

 

naša bilancia:

Miško Horváth - 1 gól , 2 strely na bránu a 1 vedľa

Luky Kumpan -  1 prihrávka na gól a 3 strely na bránu

Tomáš Gutschnitz - 1 strela na bránu a 1 strela vedľa

Denis Urbánek - 1 strela na bránu

Samo Kos - 1 strela vedľa

 

MOMENT ZÁPASU-

Z našej strany bola najzaujímavejšia dvojminútovka na začiatku druhého polčasu, kedy boli v hlavnej úlohe Miško a Luky.

Najskôr Miško vyzvŕtal hráčov na ľavom krídle, nádherne posunul loptu Lukymu, ale gól z toho nakoniec nebol. O minútku sa rútil po ľavom krídle opäť Miško a tvrdou ranou trafil len žrď brány. Keby to bolo už 2:0, mohlo nám byť veselšie.

 

POSTAVA ZÁPASU-

Tohoto honoru si dnes zaslúžia viacerí naši hráči, ale prvé miesto by mohol dnes zaujať brankár Jakub "Čiky" Hazlinger.

Najskôr za to, že sa po čase znova postavil do brány a potom sa parádne zákroky, ktoré predviedol počas zápasu. Tam mu to rozhodne pasuje najlepšie. Odchytal jeden vynikajúci zápas bez jedinej chyby. Za góly v našej sieti nemohol.

 

Takže dnes sa nám skončila presne dvojmesačná séria bez prehry, kedy sme naposledy prehrali na turnaji vo Vítkoviciach 9.septembra, kedy nás zdolali hráči FAMT Prešov, odvtedy sme odohrali 15 zápasov bez prehry.

Je načase skúsiť znovu ďalšiu sériu bez prehry.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.