Choď na obsah Choď na menu
 


MFK Skalica - PFK Piešťany 5:5 (2:2)

18. 5. 2013

MFK Skalica - PFK Piešťany  5:5 (2:2)  Tomi 2, Ferko, Samo, Zafi

Skalica:  Horváth - Urbánek, Nemec, Zafčík, Hazlinger, Kos, Gutschnitz, Kumpan, Kajánek, Mikuš, Krakovský

Piešťany: Slezák - Cibík, Vereš, Hlavatý, Vizina, Čimo, Kardoš, Vailing, Ondrejka, Fajnor, Petromán

 

Proti tímu z kúpeľného mesta sme začali veľkou šancou už v 3.minúte, kedy útok potiahol Luky , prihral Ferkovi a ten nepremenil nájazd na brankára, netrafil bránu súpera. Potom s ahra väčšinou odohrávala v strede ihriska. V 11.min. mali veľkú šancu hostia, kedy útočníci hostí vyšachovali našu obranu a len pekný zákrok Miška v bráne odvrátil hrozbu gólu v našej sieti. O 2 minúty neskôr sa Luky sólovo dostal cez stred ihriska, pekne prihral Ferkovi a ten nadvakrát otvoril skóre zápasu. Bola to naša prvá priama strela na bránu. Hneď o minútku bolo vyrovnané po peknom centri a hlavičke hostí.

V 17.minúte Samko centroval pred bránu a lopta sa po trme-vrme ocitla v bráne hostí. Bolo 2:1 pre nás.

V poslednej minúte prvej časti sa hostia pekne uvoľnili po ľavej strane a po úniku bolo znova vyrovnané.

V druhej časti hry sme znova my dali vedúci gól. V 27.minúte vyslal ľavačkou prízemnú strelu Tomi a lopta skončila až v sieti.

V 30.minúte bolo znova vyrovnané a v 33.minúte po peknej strele hostí z ľavej strany sa skóre zápasu preklopilo na stranu súpera. Po peknom nástupe našich do druhého polčasu to bola pre nás riadna sprcha. Po tomto góle to s nami nevyzeralo dobre, súpera nám nedovolil hrať a zatlačil nás. Ešte horšie bolo v 46.minúte, kedy sa hostia odtrhli už na dva góly, bolo 3:5. 

Ale to hlavné ešte malo prísť. My sme sa ešte nevzdávali a zabojovali sme. O zaujímavý záver zápasu sa najviac zaslúžia trojica Luky, Tomi, Zafi. Hlavne na kapitánovi Lukym bolo vidieť,že vôbec sa mu stav zápasu nepáči a zapol na najvyššie obrátky. V tom čase ukázal obrovskú bojovnosť a snažil sa strhnúť aj svojich spoluhráčov. A to sa mu podarilo. V predposlednej minúte zápasu hádzal Zafi aut a lopta sa dostala k Tomáškovi a ten dal svoj druhý gól zápasu.

Po tomto góle sme súpera pritlačili pred bránu a rozvinuli sme obrovský tlak. Asi polminútku po Tomáškovom góle sa v bránkovisku súpera zvŕtal Luky, hľadal si vhodné miesto na strelu, tá neprišla a tak prihral dozadu na nášho hráča (komu už neviem) a strela išla len tesne vedľa.

Ale ani toto nebolo všetko. Už v nadstavenom čase sme podnikli záverečný pokus o vyrovnanie, Luky potiahol loptu stredom ihriska , prihral voľnému Zafimu a jeho strelecký pokus všetky oči domácich fanúšikov a trénerov tlačili do brány. A ono to pomohlo ! V poslednej chvíli sme vybojovali aspoň bodík.

Zápas bol celkovo vyrovnaný. Boli fázy, kedy sme boli lepší my a aj kedy boli lepší hostia. Celkovo bol súper hrateľný a kebyže máme v bráne našu jednotku, tak by sme možno dopadli aj lepšie. Takto môžme byť radi aspoň za bodík po zaujímavom a dramatickom zápase. Aj keď štatistika striel vyznieva ďaleko lepšie pre súpera, tak naše strely boli blokované obrancami hostí, takže nemali šancu sa dostať až pred brankára.

Naši si rozhodne zaslúžili neprehrať pre neutíchajúcu bojovnosť a nasadenia hlavne na konci zápasu.

postava zápasu:

Dlho bolo tak, že nebolo veľkého kandidáta, ale záver zápasu tomu napomohol. Veľkú bojovnosť ukázal Luky, strhol svojich spoluhráčov k veľkému výkonu, ale honor postavy zápasu by si predsa zaslúžil Tomi, ktorý dal dva pekné góly, čo z postu stopéra nedáva každý deň a svoj dobrý výkon v obrane okorenil dvoma gólmi.

moment zápasu:

Tentoraz to bola sekvencia zápasu z posledných dvoch minút, kedy sme dali dva góly a mali ešte jednu veľkú šancu.

 

štatistika zápasu:

strely na bránu-  1.pol  2:5

                              2.pol.  4:8

 

strely mimo-   1.pol.  4:3

                        2.pol.  3:2

 

rohy-              1.pol.  4:2

                       2.pol.  1:0

 

štatistika našich:

Ferko Kajánek - 1 gól, 1 strela ma bránu, 1 strela vedľa

Luky Kumpan - 2 prihrávky na gól, 1 strela na bránu, 1 vedľa

Samko Kos - 1 gól, 1 strela na bránu

Tomi Gutschnitz - 2 góly, 2 strely na bránu a 1 vedľa

Lukáš Zafčík - 1 gól, 1 prihrávka

Jakub Hazlinger - 2 strely vedľa

Denis Urbánek - 1 strela vedľa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.