Choď na obsah Choď na menu
 


MFK SKALICA - FK SENICA 2:5(0:4)

MFK Skalica - FK Senica  2:5(0:4)  Zafi a Robo

Skalica: Koštuřík - Urbánek, Nemec, Zafčík, Horváth, Hazlinger, Kos, Gutschnitz, Kumpan, Kajánek, Lavu, Krakovský

Senica: Kolínek - Ladislav, Surový, Kudláč, Adamec, Jurka, Tomašovič, Machod, Dobiáš, Bíly, Barcaj, Sedláček, Śkodáček, Vyletel, Čermák

Pred početnou diváckou kulisou a za ideálneho futbalového počasia sa na skalickom letňáku hralo záhorácke futbalové derby. A bolo sa na čo pozerať. Hra sa prelievala z jednej strany na druhú a k videniu boli aj vynikajúce individuálne výkony.

Zápas sa začal našim výrazným tlakom. Súpera sme zatlačili k svojej bránke a rozbiehali sme kolotoč. Prvé minúty rozhodne patrili nášmu tímu. V 8.minúte bola k videniu pekná kombinačná akcia po ose Luky-Kuba, ktorá ale neskončila gólom. O minútku na to mal Luky šancu po prihrávke Sama.

Prvý gólový moment nastal v 16.minúte, ale žiaľ gól strelila Senica. O tri minútky sa súper znova strelecky presadil po našom nedorozumení v obrane.  V 24.minúte podnikla Senica útok po pravom krídle a po tvrdej strele rezultoval gól na 0:3. V poslednej minúte prvého polčasu sa sám na brankára Senice rútil Zafi, po jeho zaváhaní pri streľbe mu brankár strelu chytil. Po tejto akcii sa seničania dočkali aj štvrtého gólu v našej sieti. Bolo už hrozivých 0:4.

Cez prestávku prišlo v našich radách k zmene na brankárskom poste, kedy sa do brány postavil Kuba. Po vybehnutí na druhý polčas sa hra dlhý čas hrala len pre bránou Senice. Naši spustili na súpera oheň a síru. V prvých desiatich minútach mala Senica problém sa dostať na našu polovicu. Naši začali behať ,lepšie kombinovať a konečne sme začali dávať góly. Náš prvý gólový moment prišiel v 28.minúte, kedy Tomi posunul loptu Zafimu a ten nechytateľnou bombou trafil až do siete - 1:4. O minútku nato Luky prihral Zafimu do obrovskej šance, ale Zafi trafil brvno brány Senice tak, že ono sa ešte aj teraz trasie. Bránu Senice sme začali ostreľovať ako pri Verdune. V 34.minúte sa nadýchol k veľkému sólu Robo, z vlastnej polovice prešprintoval až k pok.územiu súpera a trafil pekne pod brvno. Bolo už 2:4 a my sme cítili šancu na veľký zvrat zápasu. Ale na našu smolu seničania znova odskočili na rozdiel troch gólov v 42.minúte. V tomto čase aj Seničania zahodili dve veľmi pekné šance po vynikajúcich zákrokoch Kubu v bráne.

V 45.minúte pekne rozvinul akciu Luky ,ideálne prihral osamotenému Samkovi, ale Samko trafil len brankárove rukavice.

Tak nakoniec sme prehrali záhorácke futbalové derby. Tomuto zápasu by svedčala minimálne remíza. Seničania ukázali peknú individuálnu techniku a tímovú vyspelosť. Ich početnejší káder prehral našu menej početnú zostavu.Luky bol dnes vynikajúco strážený, mal vždy okolo seba minimálne 2 súperov, ktorí mu znemožňovali kvalitnú rozohrávku a streľbu. Zápas rozhodlo lepšie premieňanie šancí a strelecká efektivita. Senica svoje šance väčšinou premieňali, kým my sme nemohli trafiť do siete súpera. V takýchto zápasoch je potrebné aby všetci hráči odviedli maximum.

 

Okamih zápasu: Z našej strany treba vyzdvihnúť parádny šprint Roba z vlastnej polovice s gólovým zakončením. Ukážka práce moderného obrancu.

Postava zápasu: V našom tíme si veľkú pochvalu najviac zaslúžia Samko, Tomi a Robo. Samko na svojej strane drel a drel až do úmoru, nabehal toho neskutočne veľa, Tomi hral zodpovedne v obrane a Robo v druhom polčase tiež toho veľa nabehal. Vyzdvihnúť treba aj Kubu v bráne ,kedy v druhom polčase zlikvidoval veľké šance súpera.

 

Štatistiky zápasu:

1.polčas

strely na bránu-  5:7

strely vedľa-  5:0

rohy-  3:1

2.polčas

strely na bránu-  5:4

strely vedľa-  2:1

rohy-  1:3

 

štatistiky našich-

Robo Koštuřík - 1 gól, 2 strely na bránu a 1 vedľa

Lukáš Zafčík - 1 gól, 4 strely na bránu, 1 vedľa

Luky Kumpan - 3 strely na bránu a 2 vedľa

Tomi Gutschnitz - 1 prihrávka na gól

Samko Kos - 1strela na bránu, 1 vedľa

Denis Urbánek - 1 strela vedľa

Jakub Hazlinger - 1 strela vedľa

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.