Choď na obsah Choď na menu
 


MFK Skalica - Fc Slovan Galanta 2:0 (1:0)

8. 5. 2016

MFK Skalica - Fc Slovan Galanta 2:0 (1:0) g.Luky, David

 

Ďalší dôležitý zápas pre nás, keď sme na domácom trávniku v M.Háji privítali 3.mužstvo tabuľky. My sme za nimi boli štvrtý s odstupom jediného bodu.

1.polčas sa začal rýchlo a bojovne z oboch strán. Do prvých príležitostí sa dostali hostia, ich strelecké pokusy však končili vysoko nad našou bránou. My sme mali gólovejšie šance, ktoré sme však nedokázali využiť Davidom, ani agilným Tomášom G.naľavo. Až v 17.min. sa pekne preštrikoval Luky Kumpan a keď sa už zdalo že to prekombinoval , rutinérsky zakončil a my sme sa ujali vedenia 1:0. Do konca polčasu bol obraz hry rovnaký ako zo začiatku, súper strieľal z diaľky nad bránu a my sme svoje gólovky tiež nedokázali využiť.

 

2.polčas sa tiež nejako nemenil obraz hry, hral sa kvalitný futbal z oboch strán. V bráne od 40.min. bol namiesto Miňa Čiky a ten mal o niečo zložitejšie strely súpera, pretože už im nelietali nad bránu ale strieľali po zemi. Čiky si s nimi však poradil. V 58.min. prišla chvíľa agilného Davida, ktorému nie všetko dovtedy vychádzalo ako chcel, ale dočkal sa za svoju snahu gólu ktorým rozhodol definitívne o osude nášho víťazstva.

 

Treba ešte spomenúť, že 2 zápasy sme nedostali gól. Naposledy v Trebaticiach v 57.min. za stavu 2:0 pre nás, čiže držíme 123min. bez obdržaného gólu a to oproti mužstvám z hora tabuľky. Obrana: Robert, Dominik, a Tomáš G. Odohrali celé zápasy a dobre dirigujú obranu. Vpredu  to zasa ide Lukymu a Davidovi ktorý v posledných dvoch zápasoch strelil 4 góly. Aj ostatný chalani si zaslúžia pochvalu, za svoje nasadenie, obetavosť, a týmový duch.

 

Zostava:Hazlinger,Žúrek - Gutschnitz "C", Kumpan, Kos, Caltík, Gajdúšek, Zabadal, Kajánek, Urbánek,Koštuřík.

K rekonvalescentom Kikovi, Matúšovi sa najnovšie pridal s úrazom Martin Matula, tak mu prajeme skoré uzdravenie.

LG

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.