Choď na obsah Choď na menu
 


FC Slovan Hlohovec - MFK Skalica 5:4

20. 4. 2015

Jarnú časť sezóny sme otvorili v Hlohovci. Očakávali sme vyrovnaný zápas s nepríjemným súperom na malom ihrisku. To sa aj v plnej miere potvrdilo.

Naši chlapci začali aktívne, mali viac z hry, ale malé ihrisko im robilo problémy a z prvého protiútoku v 2. minúte bolo 0:1.

Chlapci dokázali okamžite reagovať  a po 10-tich sekundách Luky po umiestnenej strele k pravej žrdi vyrovnal na 1:1.

Súper po našom góle hru vyrovnal, vytvoril si dve gólové príležitosti, jednu perfektným zásahom vyriešil Čiky a druhú našťastie zakončil nepresne.

V 7. minúte po presne zahratom rohu súper hlavičkou zvýšil na 2:1, keď sa presadil nabiehajúci hráč proti našej statickej obrane.

Po druhom góle naši chlapci opäť zabrali, nepustili súpera z jeho polovice a začali sa objavovať šance. V tejto fáze zápasu sme mohli dať 4 góly. Deniho brejk, Deniho hlavička, Miškova strela do konštrukcie brány a opäť Deniho nepremenená šanca. Kedže z týchto príležitostí sme gól nedali, je logické, že z ojedinelej šance súpera, padol v 21. minúte gól do našej siete.

Prvý polčas skončil dvojgólovým vedením Hlohovca.

Do druhého polčasu naši chlapci nastúpili s elánom a jasne ukázali hernú prevahu. Konečne sa nám ju podarilo zúročiť aj v gólovej podobe. Matúš zobral loptu súperovi, obišiel obranu a rutinérsky zavesil na 3:2.

Skalica pokračovala v tlaku, kde predpoklad vytvárala perfektne fungujúca obrana v podaní Tomáška a Čikyho.

Toto naši chlapci zúročili v krásnej akcii, kedy Samko našiel Lukyho a ten sa v takýchto situáciách nezvykne mýliť, 3:3.

Vtedy už aj domáci rozhodca zistil, že mužstvu treba pomôcť a po faule na nášho hráča odpískal priamy kop proti nám. Než si Čiky stačil rozostaviť chlapcov pred sebou, súper zvýšil na 4:3.

Našich chlapcov krivda naštartovala k ešte väčšej aktivite, opäť sa niekoľko minút hralo na súperovu bránu. V 45. minúte Luky vybojoval loptu a uvolnil Matúša a ten s prehľadom vyrovnal stav zápasu na 4:4.

Hlohovec sa prebral a za silnej podpory rozhodcu sa dostal pred našu bránu a zo skrumáže dal rozhodujúci gól.5:4.

Za výkon proti nášmu súperovi hlavne v druhom polčase, ktorý agresívne bránil a veľmi dobre sa pohyboval na ihrisku, treba poďakovať. Na prvý zápas v jarnej časti sezóny to bolo veľmi dobré, chlapci ukázali psychickú odolnosť a vôľu po víťazstve. Môžeme sa tešiť na ďalšie zápasy :)sad

Najbližší zápas by sme mali odohrať znova vonku a to 2.5. v Piešťanoch, nakoľko Levice to k nám majú vraj ďaleko a preto nepricestujú.

Táňa K.yes

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.