Choď na obsah Choď na menu
 


FC Nitra - MFK Skalica 1:4 (0:1)

28. 10. 2012

FC Nitra - MFK Skalica  1:4 (0:1)  Čery - Kumpan 3. Kajánek

V tomto kole sa v riadnom termíne odohral len tento jeden zápas. V poslednú októbrovú nedeľu sme cestovali pod majestátny Zobor, ktorý nás privítal chladným a veterným počasím, ktorý znepríjemňoval hru všetkým hráčom. S týmto počasím sa naši hráči vyrovnali vynikajúco,len dúfam, že to na nich nezanechalo stopy, lebo za týždeň nás čaká zápas jesene.

Nitra - Hrdina - Čery, Krajčovič, Hrončok, Vereš, Minka, Sivák, Barta, Demo, Šabík, Čapek, Gronský, Hodúr

 

Skalica - Horváth - Urbánek, Koštuřík, Zafčík, Hazlinger, Kos, Gutschnitz, Kumpan, Kajánek, Lavu

 

Začali sme veľmi aktívne, už v 4.minúte Luky Kumpan trafil brvno. Aj v ďalších minútach sme boli lepším, zatlačili sme súpera pred svoju bránu, ale do siete nie a nie trafiť. Do šancí sme sa dostávali, ale lopty končili vedľa brány, alebo v náručí brankára. Šance sme si dokázali vypracovať, len nám zlyhávalo zakončenie. V 24.minúte Luky Kumpan trafil znova konštrukciu brány.

O minútku, v poslednej minúte prvého polčasu (24:30) to konečne prišlo.Luky Kumpan potiahol akciu, vystrelil, k dorážke sa dostal Denis Urbánek, lopta sa odrazila od brvna a Ferko Kajánek reagoval najlepšie a loptu dorazil do brány.

V druhom polčase nás tlak v nepríjemnom počasí pokračoval. V 28.minúte Tomi Gutschnitz prihral Luky Kumpanovi a jeho strela skončila až v sieti.

35.minúta, náš roh Miško Horváth kopol k Lukymu a ten skóroval. Konečne sa nám podarili dať gól aj z rohu, čo je naša slabina.

V 37.minúte znova gól Lukyho po prihrávke Denisa.

Znova brvno, 44.minúta a Zafi sa vrhol do chumlu a on neho sa lopta odrazila na vrchnú časť brvna.

V 47.minúte sa podaril domácim rýchly útok, ktorý zakončili presne.

 

OKAMIH ZÁPASU:

Gól na 0:1. V čase 24:30 sme dosiahli spásonosný prvý gól, ktorý korunoval náš veľký tlak. Luky Kumpan vystrelil, Denis Urbánek dorážal, trafil len brvno,všetci už dvíhali ruky hore, lenže hralo sa ďalej, lopta pravdepodobne neskončila za čiarou a až Ferko Kajánek ju pohotovo odpratal do brány. Chvíľku sa nevedelo kto dal presne gól, ale vyriešil to Luky Kumpan svojim priznaním,že gól dal až Ferko.

 

POSTAVA ZÁPASU:

Pochvalu si zaslúžia všetci hráči, ktorí v tomto nečase nezostali doma a hrali tento zápas. Naši hrali naozaj vynikajúco. Ale jedna postava vytŕčala nad ostatnými. Znova ako tradične , naša desiatka Luky Kumpan. Bol pri všetkých zaujímavých momentoch zápasu. Bol pri prvom góle ako asistent a zvyšné naše 3 góly dal sám. Ale postava zápasu nie je len kvôli gólom, ale aj kvôli svojmu vkladu do zápasu. Čo len toho tento chlapec dokázal nabehať. Vynikajúco režíroval našu hru, prihrával svojim spoluhráčom, ťahal naše útoky a strieľal. Nabehal toho véééľmi veľa a veľkou mierou sa zaslúžil o veľký tlak nášho mužstva. Jeho bilancia 3 góly, 1 prihrávka na gól, 2 brvná , veľa nabehaných kilometrov a x parádných prihrávok svojim spoluhráčom. Veľký aplauz a klobúk dole.

 

Zápasové štatistiky: 

                                          1.pol               2.pol

strely na bránu-             0:9                  2:10

strely vedľa-                  0:2                  0:7

rohy-                              3:5                   0:8

 

Luky Kumpan - 3 góly , 1 prihrávka, 8 striel na bránu a 1 strela vedľa

Ferko Kajánek - 1 gól , 6 striel na bránu a 2 strely vedľa

Denis Urbánek - 2 prihrávky a 2 strely na bránu

Miško Horváth - 1 prihrávka a + strela na bránu

Marek Mikuš - 1 strela na bránu

Lukáš Zafčík - 1 strela na bránu a 1 strela vedľa

Tomáš Gutschnitz - 1 prihrávka na gól a 1 strela vedľa

Samo Kos - 3 strely vedľa

Jakub Hazlinger- 1 strela vedľa

 

 

VŠETCI PODALI VYNIKAJÚCI VÝKON A ZASLÚŽIA SI POCHVALU.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.