Choď na obsah Choď na menu
 


Grandsport Cup Praha 2013 - výsledky

26. 8. 2013

Dňa 24.8.2013 sme sa zúčastnili veľkého medzinárodného turnaja za účasti mužstiev z Česka,Slovenska,Maďarska,Fínska s názvom Grandsport Cup 2013.

Celkovo bolo prihlásených 24 mužstiev ktoré boli rozdelené do 4 skupín.

Nám žreb prisúdil celkom silné mužstvá do skupiny: Viktoriu Plzeň,Fínsku Kapylän Pallo,Duklu Praha,FC Tempo Praha,a Slovan Bratislava.

 

Výsledky:

MFK Skalica - FC Viktoria Plzeň 2:5, Ferko Kajánek 2

 

Dosť silný súper na úvod už len podľa mena. Ťažko sa nám rozbiehalo nakoľko už v 5min. bolo 0:4. Niektorý chlapci boli ešte v kabíne a niekto ešte v tábore. Napokon sme aspoň skorigovali výsledok.

 

MFK Skalica - Kapylän Pallo  1:0, Luky

 

So súperom ktorý napokon skončil na turnaji 3. a celý turnaj predvádzal vynikajúci futbal sme odohrali celkom lepší výkon ako v úvodnom zápase. Jediný náš gól vstrelil Luky po veľkej chybe brankára. Potom nás súper tlačil ale chlapci to už v obrane dokonca udržali aj so skvelým brankárom.

 

MFK Skalica - FK Dukla Praha 3:2,Tomi,Luky,Timo Tolla

 

Zápas plný zvratov, ktorý sme vyhrávali po krásnej strele z ľavej strany od Tomáška. Potom súper za pár minút zápas otočil na  2:1, ale chlapci sa nevzdali aby nakoniec zápas vyhrali. Po priamom kope Tomáška sa posledný lopty dotkol Luky a bolo 2:2. Chvíľu nato utekal znova Tomáš po ľavej strane útoku, aby našiel strieľanou prihrávkou pred prázdnou bránkou Timoteja Tolla a pre toho už nebol problém dať gól.

 

MFK Skalica - FC Tempo Praha 3:0, Luky2,Tomáš

 

Papierovo najslabší súper ktorému sme dali veľmi rýchly gól už v úvodnej minúte. Tomáš napádal brankára hostí ten urobil chybu prihral rovno na nohu Lukyho a pre toho už nebol problém dať gól.Druhý gól dal Tomášek po rýchlom autovom vhadzovaní Samka,a tretí pridal Luky hlavičkou po s citom zahranom rohovom kope Deniska.

 

MFK Skalica - Slovan Bratislava 0:3

 

V tomto zápase nám stačila remíza na postup do najlepšiej osmičky podobne ako na Fragárii pred mesiacom, ale zápas sme znova nezvládli. A tak sme hrali v striebornej skupine o celkové 9-16.miesto.

 

Výsledky striebornej skupiny o 9-16miesto:

 

MFK Skalica - Baník Ostrava 1:1,Tomáš

na pokutové kopy 2:0,  penalty premenili Tomáš,Luky

 

Vo veľmi vyrovnanom zápase naklonil misky váh na našu stranu Tomášek po priamom kope kedy vymietol pavučiny v ľavom hornom rohu súperovej bránky. Súperovi sa podarilo vyrovnať v poslednej sekunde zápasu a tak nasledovali penalty kedy súper nepremenil ani jednu a za nás boli úspešný Tomáš s Lukym. Týmto sme mali istotu že hráme o 9-12. miesto

 

MFK Skalica - MŠK Žilina 1:2, Denis

 

Náš jediný gól dal Denis po vybojovanej lopte od Tomáška a prihrávke na Denisa. Vyhrávali sme 1:0,ale súper zápas otočil a nám sa už do konca zápasu nepodarilo aspoň vyrovnať. Preto sme hrali o celkové 11-12.miesto.

 

MFK Skalica - SK Junior Teplice 1:2 Denis

 

Opäť jediný gól zápasu dal Denis kedy si nádherne nabehol do uličky za obrancov kam mu poslal ukážkovo loptu Luky a prízemnou strelou nemal problém prekonať brankára. Pretože sme znova prehrali rozdielom jediného gólu museli sme sa uspokojiť s ceľkovým 12.miestom.

 

Naša Zostava: Samko Kolínek,Timotej Tolla,Tobiáš Hurban, (všetkým týmto 3 chlapcom patrí veľké poďakovanie za to že nám v tomto turnaji vypomohli), Robert Koštuřík,Samko Kos,Denis Urbánek,Ferko Kajánek,Miško Horváth,Marek Nemec,Tomáš Gutschnitz,Lukáš Kumpan.

 

A osobitné poďakovanie za podporu na striedačke chlapcov patrí Jakubovi Hazlingerovi, ktorý si 2dni pred turnajom poranil palec na ruke tak, že ho má v sadrovej dlahe. Prajeme skoré uzdravenie.

 

Kanadské bodovanie:

 

Luky Kumpan 4+2

Tomáš Gutschnitz 3+3

Denis Urbánek 2+2

Ferko Kajánek 2+0

Timotej Tolla 1+0

Robert Koštuřík 0+1

Samko Kos 0+1

Miško Horváth 0+1

 

Do All Stars týmu turnaja bol z našeho mužstva vybraný Luky Kumpan, ktorému týmto úprimne gratuľujeme.

 

Celkové poradie turnaja:

1.Slavia Praha

2.Sparta Praha

3.Kapylän Pallo

4.Bohemians 1905 Praha

5.FC Budapešť

6.Slovan Bratislava

7.Zbrojovka Brno

8.FK Trenčín

9.Viktoria Plzeň

10.MŠK Žilina

11.FK Teplice

12.MFK Skalica

13.Baník Ostrava

14.FK Baník Sokolov

15.Sparta Brno

16.Hradec Králové

17.1.FK Příbram

18.Dukla Praha

19.FC Tempo Praha

20.Spolana Neratovice

21.Lokomotíva Trnava

22.Inter Bratislava

23.FK Rača

24.Povltavská fotbalová akademie

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.