Choď na obsah Choď na menu
 


Fragária Cup 2013

7. 7. 2013

 

Fragária Cup 2013

 

V dňoch 1.-6.7.2013 sme sa zúčastnili medzinárodného turnaja Fragária Cup 2013 v Prešove. Tento rok sa hral už 12 ročník.

Zúčastnilo sa ho 239 družstiev z 18 krajín, vo vekovej kategórie U8 až U15.

Naše družstvo bolo v spoločnosti 38 družstiev z 8 krajín.

V pondelok sme sa zaregistrovali v Call centre turnaja, ktoré vyzeralo, ako by sa tu konali majstrovstvá sveta. Až potom sme sa mohli ubytovať v hoteli, i keď ako snáď jediná výprava sme to urobili opačne. Už teraz bolo všade cítiť atmosféru tohto turnaja, nakoľko na každom kroku bolo počuť cudzí jazyk.

V utorok sa začali súboje v skupinách, ktoré boli dopredu rozlosované, a našu D skupinu tvorili tieto družstvá:

 

Skupina D

1.1.FC Tatran Prešov (SK)

2.MFK Skalica (SK)

3.BTS Rekord Bielsko-Biała (PL)

4.FC Karpaty Lviv I. (UA)

5.FK Atlet Kiev B (UA)

6.FM Fortuna Kaunas (LT)

7.DUSSH "Junak" Drogobych (UA)

8.CSF CFR 1933 Timisoara I. (RO)

 

1.Zápas:

 

MFK Skalica - FM Fortuna Kaunas (LT) 1:3

 

Zápas sme začali už od úvodu s veľkým rešpektom zo súpera, ktorý mal vo svojom strede trocha vyšších chlapcov a to poznamenalo celý zápas. Zápas bol z našej strany ospalý, mali sme len ojedinelé strely a náš jediný gól zo skrumáže dal Denis Urbánek.

 

2.Zápas:

 

MFK Skalica - FK Atlet Kiev B (UA) 2:0

 

Chlapci po porade našich trénerov vybehli na ihrisko ako vymenený, hviezdou zápasu mohol byť Marek Nemec, ktorý sa behom pol minútky dostal hádam k 3-4 čistým gólovým šanciam. Počas celého zápasu naša výborná obrana nedovolila súperovi vystreliť na bránu. O naše góly sa postarali Luky Kumpan a Ferko Kajánek.

Po prvom dni sme tak mali na konte 1 výhru a 1 prehru.

 

3.Zápas:

 

MFK Skalica - FC Karpaty Lviv I. (UA)  0:2

 

Zápas s neskorším víťazom našej skupiny sme začali už o 8 hodine ráno, čomu sme museli prispôsobiť raňajky a treba pripomenúť, že na úplne mokrom ihrisku. A to poznamenalo celý vývoj zápasu, pretože obidva góly sme dostali z väčšej vzdialenosti a lopta bola šmykľavá po mokrom teréne. Treba však poznamenať, že súper sa výborne pohyboval, hral svoju hru a našich držal v šachu.

 

4.Zápas:

 

MFK Skalica - CSF CFR 1933 Timisoara I. (RO) 2:0

 

Zápas, ktorý bol pre nás veľmi dôležitý, pretože v prípade prehry, by sme už zrejme nemali o čo hrať. Začali sme veľmi dobre, hrali si svoju hru, ale súper podnikol jeden útok, ktorý naši chlapci zastavili až za cenu faulu a rozhodca odpískal penaltu, ktorú súper kopol len do tyčky. Potom zavelil do útoku Tom, ktorý stredom potiahol akciu dopredu prihral na krídlo Denisovi a ten už pred prázdnu bránu dával na Zafiho, ktorý loptu už len doklepol do siete. Druhý gól pridal po Denisovej akcii Ferko. V celom zápase fungovalo dobre celé mužstvo a najmä obrana ktorá okrem spomínanej penalty už súpera nepustila do žiadnej šance.

 

Po druhom dni sme mali na konte 2 výhry a 2 prehry, ale stále šancu na postup zo skupiny.

Poobede mali chlapci naplánovanú navštevu Aquaparku Delňa, kde mal prácu aj "lekár družstva" po 2 úrazoch, ale nešlo o nič vážne.

Večer o 19.30hod bol naplánovaný organizátormi pochod mestom, čo pripomínalo úvodný nástup družstiev na olympiáde. Každé družstvo sa snažilo urobiť čo najhlučnejšiu atmosféru. Po hlučnom a veselom pochode nasledoval program s diskotékou a krásnym ohňostrojom.

 

5.Zápas:

 

MFK Skalica - BTS Rekord Bielsko-Biała (PL) 1:0

 

 

V tomto zápase sme mali obavu či znova neprehráme náš úvodný zápas. Obavy sa našťastie nenaplnili, aj keď bol zápas dlho nervózny a gól neprichádzal. Až prišiel roh, ktorý zahrával Ferko a na jeho prihrávku pred bránu si nabehol Luky a jemne špičkou kopačky posunul loptu brankárovi medzi nohy a bolo 1:0. Mohli sme ešte pridať jeden gól zo skrumáže, ale sme nedali a tak boli nervy až do konca zápasu.

 

6.Zápas:

 

 

MFK Skalica - DUSSH "Junak" Drogobych (UA) 2:0

 

Zápas plne v našej réžii. Prvý gól dal Ferko po Lukyho vysunutí. Potom síce ohrozil aj súper, ale výborne chytajúci Jakub ich vychytal. Druhý svoj gól v zápase pridal Ferko, ktorý sa najlepšie zorientoval v skrumáži a zabezpečil druhú výhru dnes. Bol to tretí zápas po sebe bez obdržaného gólu.

Celkovo sme odohrali 4 zápasy s čistým kontom, čo svedčalo o našej dobrej obrane a výbornom gólmanovi.

 

Po treťom dni sme figurovali s 4 výhrami a 2 prehrami na priebežnom 2 mieste v tabuľke.

 

7.Zápas:

 

MFK Skalica - 1.FC Tatran Prešov (SK) 0:2

 

V tomto čisto slovenskom zápase nám k postupu stačila remíza, pričom súper ak chcel postúpiť, musel vyhrať. A tak to aj vyzeralo na ihrisku. Súper si išiel za svojim cieľom a celkom zaslúžene vyhral.

 

My sme ešte mali nádej postúpiť ako najlepšie mužstvo zo 4.miesta, ale to nám prekazilo družstvo Junior Košice, ktoré pri rovnosti bodov s nami mali lepšie skóre a to 10:9 oproti naším 6:7.

Myslím, že sme išli na tento turnaj s pokorou, uvedomovali sme si, že môžeme na tomto turnaji uspieť, ale aj doslova vyhorať. To, že sme sa umiestnili na 1. nepostupovom mieste síce bolelo, ale treba to brať aj z tej pozitívnej stránky. Každý zápas bol nezabudnuteľný, fyzicky a psychicky veľmi náročný o čom svedčí tesnosť výsledkov. Celkovo sme v konkurencii 38 družstiev na 17.mieste čiže v tej lepšej polovici a pre všetkých chlapcov to bola neoceniteľná skúsenosť. A že na budúci rok sa sem vrátime a ešte silnejší a morálne, fyzicky ešte vyspelejší.

Treba poďakovať celému fanklubu ktorý našich chlapcov povzbudzoval celý turnaj a neprekážalo mu, že stráca hlasivky, čo podľa slov robilo problémy aj trénerovi, ktorý ak chcel chlapcom zakričať od čiary musel fanklub prekričať.

Naše družstvo reprezentovali: Luky Kumpan, Tomáš Gutschnitz, Samko Kos, Robert Koštuřík, Ferko Kajánek, Denis Urbánek, Miško Horváth, Marek Nemec, Marek Mikuš, Lukáš Zafčík, a výborný gólman Jakub Hazlinger.

 

Zostávajúce výsledky:

 

 

Osemfinále

1.MUKP Dąbrowa Górnicza(PL) - FS Uzhgorod(UA) 1: 5

2.MFK Košice(SK) - FC Karpaty Lviv I.(UA) 2 : 1

3.NK Jezero Medvode(SI) - FC Dinamo Minsk I.(BY) 0:0 1:3 (pk)

4.KS Beniaminek 03 Starogard Gdański(PL) - FC Dinamo Minsk II.(BY) 1 : 1 2: 1 (pk)

5.1.FC Tatran Prešov(SK) - SK Everest Tallinn(EE) 1 : 1 2:3(pk)

6.CS Atletico Arad(RO) - FK Junior Košice(SK) 3 : 0

7.FK Atlet Kiev A(UA) - FC Karpaty Lviv II.(UA) 0 : 0 3 : 1 (pk)

8FCChayka Kiev(UA) - FM Fortuna Kaunas(LT) 0 : 3

 

Štvrťfinále

1.FS Uzhgorod(UA) - FM Fortuna Kaunas(LT) 3 : 0

2.SK Everest Tallinn(EE) - KS Beniaminek 03 Starogard Gdański(PL) 0 : 0 2:0 (pk)

3.FC Dinamo Minsk I.(BY) - CS Atletico Arad(RO) 0 : 0 3:2(pk)

 

Semifinále

1.FS Uzhgorod(UA) - FK Atlet Kiev A(UA) 4 : 1

2.SK Everest Tallinn(EE) - FC Dinamo Minsk I.(BY) 0 : 1

 

O 3. miesto

1.FK Atlet Kiev A(UA) - SK Everest Tallinn(EE) 0 : 1

 

Finále

1.FS Uzhgorod(UA) - FC Dinamo Minsk I.(BY) 1 : 3

 

 

Výrok týždňa:

Samo! Počuls co sem ti ríkal?!!! Áno. A co sem ti povidal? Nevím. :-)

 

 

 

 

Máme za sebou úspešnú sezónu a čakajú nás prázdniny. Prajeme vám veľa zábavy, radosti, oddychu, veľa slnka a krásnych dní. Načerpajte nové sily, aby sa nám darilo aj v ďalšom súťažnom ročníku. Krásne prázdniny plné zážitkov a bezstarostných dní praje tréner a vedúci mužstva.

Ďakujeme všetkým rodičom za spoluprácu a pomoc pri organizačných veciach a všetkým fanúšikom za hlasitú podporu z tribún. Všetkým prajeme krásnu dovolenku.

Uvidíme sa pravdepodobne okolo 12.-15.8.2013, info budú na stránke.

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.